10 C
Ohrid
четврток, април 22, 2021
Почетна Македонија Филипче: Медицинската сестра Маја која се грижи за пациентите со коронавирус ќе...

Филипче: Медицинската сестра Маја која се грижи за пациентите со коронавирус ќе добие посебно признание

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска посебно признание и оддаваме на медицинската сестра Маја која е дежурна во изолација на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состоби давајќи грижа на пациентите со коронавирус.

Image may contain: 11 people, people standing

Голема благодарност и до целиот персонал, посебно до сите докторки, медицински сестри и директорката Стевановиќ на Клиниката.

РЕКЛАМА

Image may contain: 2 people, people standing and indoor

По повод 8 Март се сретнав со докторката Катерина, се заблагодарив за посветеноста и го честитав празникот на сите жени во тимот кои се грижат за нашето здравје и здравјето на нашите најблиски. Денеска, тие се хероини на денот! Честит 8 Март!

- Реклами -