30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Два месеци нема никаква трага од исчезнатата 28-годишна Марија Брзакова од струмичко...

Два месеци нема никаква трага од исчезнатата 28-годишна Марија Брзакова од струмичко Босилово

Translate (Eng):[gtranslate]

Безмалку два месеци нема никаква трага од исчезната 28 годишна Марија Брзакова од струмичкото село Босилово. Исчезнувањето на младата жена чија трага според пријавата се губи на 18 јануари и понатаму останува мистерија. Нови конкретни информации немаат ниту од полицијата ниту пак јавното обвинителство од каде веќе извесен период го водат случајот. Единствено што информираа од обвинителството во Струмица е дека на случајот се работи интензивно и активно се преземаат мерки за негово расчистување.

Имајќи во предвид дека помина подолг временски период од пријавувањето обвинителството ги разгледува сите три можности на случајот, односно дека младата мајка навистина е исчезната, можноста од само повредување или одземање на сопствениот живот, но и можноста од насилна смрт. Но засега нема никакви информации со кои некоја од овие опции би била потврдена или пак демантирана. Она што за сега е потврдено дека таа официјално не ја поминала државната граница.

РЕКЛАМА
- Реклами -