5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Венко Филипче: Во Скопје има цело семејство заразено од коронавирус меѓу нив...

Венко Филипче: Во Скопје има цело семејство заразено од коронавирус меѓу нив и 2-годишното детенце.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес министерот Венко Филипче на прес-коференцијата потврди дека има цела фамилија од Скопје е позитивна на Ковид-19, меѓу кои и нивното 2-годишно дете. Член на фамилијата бил во контакт со претходно дијастогнициран коронавирус.

„Има фамилија од Скопје, сите позитивни на коронавирус, меѓу нив и 2-годишно дете. Тие се во добра состојба, и се во домашно лекување“, рече Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -