6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаСветДобиле близнаци па ги крстиле, Ковид и Корона !!!

Добиле близнаци па ги крстиле, Ковид и Корона !!!

Пар од индискиот град Раипур нашле необична инспирација за време на пандемијата од коронавирусот. За секогаш да се сеќаваат на времето кога ги добиле децата, еден пар од Индија своите новороденчиња близнаци ги крстиле Корона (девојчето) и Ковид (момчето).

И Индија е тешко погодена од епидемија од вирусот Ковид-19, а цела земја веќе со денови е во потполна блокада. Мајката (27) вели дека засега ова ќе бидат нивните имиња, но можно е да ги променат во иднина.

-Благословена сум со близнаци, девојче и момче. Засега ги крстивме Корона и Ковид. Ги родив во тешки околности па сопругот и јас сакавме тој ден да остане запаметен, рече таа.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...