6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Иако владата донесе забрана за работа на извршителите, тие продолжуваат да извршуваат...

Иако владата донесе забрана за работа на извршителите, тие продолжуваат да извршуваат наплата !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

До Шило Магазин стигна писмо дека извршителите повторно повлекуваат пари од нивните сметки иако владата донесе забрана. Ние го проверивме сето ова и наидовме на сличен случај кој се случил пред неколку дена. Извршителот за веќе наплатен долг уште еднаш пробал да го изврши истото дело и покрај забраната што ја има со новонастаната ситуација во државата.

 

Ова е голем срам што се случува во оваа држава пишува жалител до веб порталот Антропол.

РЕКЛАМА

Навремено уплатена уплатница во 2016 година, со сума од 14.000.00 ден, повторно во 2020 година ми доаѓа налог од извршител дека треба да се плати 38.576.00 ден. Наместо до мене, НАЛОГОТ ЗА ИЗBРШУBАЊЕ, пристигна во компанијата каде што работам. Иако има закон дека минималната плата не смее да биде под 14.500.00, со налогот на корумпиранов извршител јас добивам плата од 11.600.00 ден во време кога се забранети било какви стопирања на сметки.

Среќа што ја чувам уплатницата, па се надевам дека се ќе реши во оваа корумпирана држава со беззаконие. Bнимавајте на апаши и чувајте уплатници!

 

- Реклами -