22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Свет (Видео) Борисов: Нарачав да се испрати заштитна облека за нашите браќа во...

(Видео) Борисов: Нарачав да се испрати заштитна облека за нашите браќа во Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Бугарскиот премиер Бојко Борисов најави помош од стотина парчиња заштитна облека за нашата земја: „Нарачав да се испратат стотина скафандери за нашите браќа во Македонија, за докторите кои се во првата борбена линија. Лесно е да кажеш „ние сме браќа“, но браќата се познаваат кога ти е тешко, кога ти умира народот“.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -