Да видиме сега дали има закон: Реџепи упати закана кој државата со што го воведува и народот во опасност !!

Поглаварот на Исламската верска заедница, реисот Сулејман Реџепи упати закана до вицепремиерот Бујар Османи и до владата дека ќе ги повлечат повиците за заштита од пандемијата ако на ИВЗ не и дадат помош.

Тој ова го вели во гостување на емисија на верска организација, пренесува „Газета лајм“.

Реџепи вели дека пратиле порака до Османи како координатор на кризните штабови да им го дадат нивниот дел од помошта. Тој додава дека досега немаат одговор од владата.

– Ќе пуштиме пак барање, ако не ни одговорат знаеме како да ги потсетиме. Зошто не дај Боже ако ги повлечеме нашите повици за пандемијата… рекол Реџепи.

– Ситуацијата ќе излезе од контрола и овде ќе стане Бангладеш, изјавил Реџепи.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here