18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаЗабаваМаја: Кога ќе се соблечам, забораваат на короната -Проституцијата цвета за време...

Маја: Кога ќе се соблечам, забораваат на короната -Проституцијата цвета за време на короната

Работиме до 16 часот, за да ни ние ни клиентите не го прекршиме полицискиот час. Нема бакнување, а муштериите не се бунат зашто мораат да носат маски, дури на некои тоа им стана фетиш – велат проститутките, пренесува српски Информер.

Работа има преку глава, но нема бакнување и задолжително е носење маска – велат српските продавачки на љубов.

Инфомер преку оглас контактирал неколку проститутки како би утврдиле дали пандемијата на коронавирусот им штети и на нивната работа. На големо изнедување се дознало дека и покрај опасната зараза, вонредната состојба и ограниченото движење, проституцијата во Србија цвета.

Маја(24) од Нови Сад рекла дека ги применува сите заштитни мерки и дека редовно го дезинфицира просторот во кој работи.

Муштериите на почетокот се внимателни, па прашуваат дали кашлам. Меѓутоа кога ќе се соблечам, забораваат на короната – рекла таа.

Се функционира нормално, работам како и порано, но до 16 часот. Се разбира нема бакнување. Ни во регуларните услови тоа не го применував, но сега строго го избегнувам тоа поради вирусот. Исто така користам заштитна маска, а ако сака клиентот може да си донесе своја маска. Кондомите се задолжителни. Што се однесува до мене, здрава сум, а и редовно дезинфицирам се – раскажала Тина.

Нејзината колешка Ивана(20) од Белград се пофалила дека последниве недели има повеќе работа од порано.

Телефонот постојано ми ѕвони и доаѓаат мажи од сите возрасти. Очигледно дека на сите им е потрбено да се ослободат до стресот. На мажите не им се достапни кафеаните, обложувалниците, па добро им доаѓа малку да избегаат до дома. Мене сето тоа ми одговара, бидејќи добро заработувам на нив – рекла Ивана.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...