9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Еве нешто паметно од политичките партии: Вмро и Сдсм се здружија и...

Еве нешто паметно од политичките партии: Вмро и Сдсм се здружија и заеднички даваа крв.

Translate (Eng):[gtranslate]

Голема крводарителска акција се одржа денес во Штип. Многу граѓани се одзваа на повикот на Црвенит крст и Трансфузиологија и даруваа крв. Раката за хуманост и донација, ја засукаа и ВМРО и СДСМ, па меѓу дарителите имаше и голем број нивни членови…

РЕКЛАМА
- Реклами -