Драстичен пад на нафтата на светските берзи вечерва – Ваква цена не се памети ниту во 1983

Нафтата падна на 1,34 долари за барел што е најдраматичен пад во поновата историја.

Дратична е ситуацијата бидејќи нафтата се спушти за цели 94 проценти.

Американската нафта WtI утрово изнесуваше 15 долари за барел.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here