12 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Свет Драстичен пад на нафтата на светските берзи вечерва – Ваква цена не...

Драстичен пад на нафтата на светските берзи вечерва – Ваква цена не се памети ниту во 1983

Translate (Eng):[gtranslate]

Нафтата падна на 1,34 долари за барел што е најдраматичен пад во поновата историја.

Дратична е ситуацијата бидејќи нафтата се спушти за цели 94 проценти.

Американската нафта WtI утрово изнесуваше 15 долари за барел.

РЕКЛАМА
- Реклами -