23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Наум Петрески: Поради неспособноста на власта осудени сме сите да седиме дома,...

Наум Петрески: Поради неспособноста на власта осудени сме сите да седиме дома, со еден обичен грип не можат да се справат !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Фолк пејачот Наум Петрески изреволтиран од власта на својот фејсбук профил напиша дека повеќе нема да седи во карантин. Целиот негов текст ви го пренесуваме во целост:

„Од денеска јавно им кажувам на властите дека повеќе не седам во карантин заради нивната очигледна неспособност да се справи со обичен грип кој ни го наметнуваат како опасен. Опасен да за луѓето со попречен имунитет, е на тие луѓе ..

РЕКЛАМА
- Реклами -