Заев: Во оваа држава има закон и важи за сите, еве сега и другарот Максим ќе плати 500 евра казна.

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски и директорот на Центарот за управување со кризи, Куманово, Горан Стојановски вчера се тестирале уште еднаш според протоколот во Центарот за јавно здравје, Куманово и како што дознава ТВ21, биле негативни на коронавирус. Но дали прифаќа да ја плати паричната казна до 500 евра заради непочитување на карантинот? Градоначалникот на Куманово не прифати да се произнесе за ТВ21, додека Стојановски рече дека не се проблем парите и каната, туку Санитарниот инспекторат од каде при надзорот се направени низа грешки.

Но како гледа на оваа ситуација лидерот на СДСМ, Зоран Заев кон неговиот сопартиец, Димитриевски, Заев вели дека одговорност треба да има па дури и во пари, истата треба да се плати.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here