8.3 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Заев: Важно е да си помагаме, денес јас и моето семејство дарувавме...

Заев: Важно е да си помагаме, денес јас и моето семејство дарувавме крв, по повод ден на трудот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Утрово, по повод Денот на трудот но и заради зголемената потреба од крв во време на борбата со коронавирусот, дарував крв заедно со повеќе членови на моето семејство. Солидарноста, хуманоста и меѓусебното помагање се вистинскиот чекор за заедничко добро. Во овие тешки времиња за нашиот народ многу е важно да си помагаме. Заедно е полесно, заедно е човечно, заедно успеваме.Фотографија на Zoran Zaev.

Фотографија на Zoran Zaev.

 

РЕКЛАМА

Фотографија на Zoran Zaev.

 

 

 

Напиша лидерот на СДСМ Зоран Заев

- Реклами -