5.2 C
Ohrid
вторник, март 2, 2021
Почетна Македонија Го избрусивме Македонското знаме да не го газат, на негово место ќе...

Го избрусивме Македонското знаме да не го газат, на негово место ќе го поставиме грбот вели градоначалникот на Крива Паланка

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на #КриваПаланка вели дека на ниту едно знаме, на ниту еден симбол не му доликува да биде ставен на земја и да биде газен

Симболот ќе биде заменет со општинскиот грб, но дали смее да се гази и општинскиот грб чекаме уште еднаш да ни појасни што сакаше да каже со оваа изјава.

РЕКЛАМА
- Реклами -