5.3 C
Ohrid
петок, март 5, 2021
Почетна Македонија Обесил Верверица за дрво, да се плашеле другите верверици за да не...

Обесил Верверица за дрво, да се плашеле другите верверици за да не му ги јадат оревите.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вознемирувачки фотографии беа објавени попладнево на социјалните мрежи, од верверичка обесена на дрво, бидејќи му ги јадела оревите на човекот кој живеел во близина.

Локалците велат дека знаат кој е сторителот на ова дело. Фотографијата е направена во Соње, во населбата Млака, улица 9.

,,Ве молиме престанете да се однесувате како примитивци во 2020 година!

РЕКЛАМА

Сме се родиле со памет и срце за да бидеме грижливи и емпатични спрема другите битија со кои ја делиме Земјава.

Не сме само ние на овој свет и не ни припаѓа само на нас.

На крајот на денот навистина, колку кила ореви може да изеде една верверичка?“-реагира и прашува Здружението за заштита на животни Анима Мунди.

- Реклами -