5.3 C
Ohrid
недела, април 11, 2021
Почетна Македонија Доколку Северна Македонија не го испочитува договорот ќе добие вето, тоа им...

Доколку Северна Македонија не го испочитува договорот ќе добие вето, тоа им го кажувам најпријателски.

Translate (Eng):[gtranslate]

Бугарскиот премиер Бојко Борисов имаше прес-конференција за самитот во Загреб на која најави вето ако Македонија не го исполни договорот. Според Борисов, сите земји го поддржале, односно дека исполнувањето на договорот е дел од заклучокот на ЕУ.

РЕКЛАМА
- Реклами -