3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Османи да не се оди во џамија додека не се стабилизира состојбата...

Османи да не се оди во џамија додека не се стабилизира состојбата…

Translate (Eng):[gtranslate]

Ако утрешните податоци не се драматични, тогаш уште утре можна е одлука за олабавување на дел од мерките – најави вицепремерот и Бујар Османи во отворното студио на нашата телевзија. Вели дека Не постои уставна, законска можност државата да ги затвори верските објекти, но рече дека ги охрабрува верниците да не одат, се додека целосно не се стабилизира состојбата.

РЕКЛАМА