3 C
Ohrid
недела, март 7, 2021
Почетна Македонија Шилегов со навреди кон Наќе Чулев: Тој е лудак и ненормален!

Шилегов со навреди кон Наќе Чулев: Тој е лудак и ненормален!

Translate (Eng):[gtranslate]

Како што може да се забележи во видеото што го објави МИА, градоначалникот остро го критикува министерот поради тоа што не ги заштитил градските редари што вчера беа претепани од диви собирачи на отпад.Незабележувајќи дека камерите сè уште снимаат, скопскиот градоначалник Петре Шилегов по завршувањето на денешната прес-конференција упати жестоки навреди кон министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Како што може да се забележи во видеото што го објави МИА, градоначалникот остро го критикува министерот поради тоа што не ги заштитил градските редари што вчера беа претепани од диви собирачи на отпад.

Тој упати навредливи зборови кон Чулев, нарекувајќи го „лудак“ и „ненормален“. Според него, министерот не овозможил полициска заштита за градските редари на Вардариште.

РЕКЛАМА

Навредите можете да ги слушнете при крајот на видеото.

- Реклами -