20.2 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаШилегов со навреди кон Наќе Чулев: Тој е лудак и ненормален!

Шилегов со навреди кон Наќе Чулев: Тој е лудак и ненормален!

Како што може да се забележи во видеото што го објави МИА, градоначалникот остро го критикува министерот поради тоа што не ги заштитил градските редари што вчера беа претепани од диви собирачи на отпад.Незабележувајќи дека камерите сè уште снимаат, скопскиот градоначалник Петре Шилегов по завршувањето на денешната прес-конференција упати жестоки навреди кон министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

Како што може да се забележи во видеото што го објави МИА, градоначалникот остро го критикува министерот поради тоа што не ги заштитил градските редари што вчера беа претепани од диви собирачи на отпад.

Тој упати навредливи зборови кон Чулев, нарекувајќи го „лудак“ и „ненормален“. Според него, министерот не овозможил полициска заштита за градските редари на Вардариште.

Навредите можете да ги слушнете при крајот на видеото.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...