9 C
Ohrid
петок, јануари 22, 2021
Почетна Македонија Венко Филипче: Целосно оздравеа 91 отсто од здравствените работници заболени од Ковид-19

Венко Филипче: Целосно оздравеа 91 отсто од здравствените работници заболени од Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук објави дека 91 отсто од здравствените работници кои беа заболени од Ковид-19 сега се целосно оздравени.

– Им одавам чест за храброста и посветеноста. На сите останати им посакувам брзо закрепнување, додава Филипче во објавата.

Во друга објава, тој посочува и дека до крајот на претстојнава неделата ќе биде финализиран начинот на движење на граѓаните и поминување на границите со соседна Грција.

РЕКЛАМА
- Реклами -