30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија (Видео) ЗАЕВ: Цар Самуил је пуно шетао, и Кирил и Методиј су...

(Видео) ЗАЕВ: Цар Самуил је пуно шетао, и Кирил и Методиј су радили исто такве ствари

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера се думав денот на Св. Кирил и Методиј да ви го честитам со ова видео, ама реков ај да не ви расипувам празник, вели Роберт Милески кој сподели дел од бројните „легендарни“ интервјуа на кои Зоран Заев се труди да „прича српски“.

Овојпат тогашниот македонски премиер зборува како, исто како и цар Самоил, и просветителите Кирил и Методиј ги делиме со Бугарија.

РЕКЛАМА
- Реклами -