5.2 C
Ohrid
среда, март 3, 2021
Почетна Македонија Филипче- можно е да има полициски час викендов поради Задушница !!

Филипче- можно е да има полициски час викендов поради Задушница !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Сите опции се отворени, рече на денешната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче, на прашањето дали се можни рестрикции за викендов.

Православните верници во сабота го слават празникот Задушница, а обичаите налагаат да се посетат гробиштата. Поради ова, Филипче рече дека состојбата се следи и дека во следните неколку дена ќе се знае дали видендов ќе има нови рестрикции, како на пример полициски час.

РЕКЛАМА
- Реклами -