9 C
Ohrid
среда, април 14, 2021
Почетна Македонија Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство хоспитализирани во болница, но во добра...

Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство хоспитализирани во болница, но во добра здравствена состојба

Translate (Eng):[gtranslate]

Пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири, неговата сопруга и малата ќерка се хоспитализирани во болница. Ова го изјави министерот Венко Филипче на денешната прес-конференција.

„Мухамед е хоспитализиран, заедно со сопругата и ќерката, но се во добра здравствена состојба. Имаат лесни симптоми, односно покачена температура“, рече Филипче.

Филипче додаде дека се тестираат сите кои со Зекири биле во контакт.

РЕКЛАМА

tv21

- Реклами -