30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаАхмети бара обединување на албанците против другите народи во Македонија и премиер...

Ахмети бара обединување на албанците против другите народи во Македонија и премиер албанец

Премиер Албанец е роденденската желба на Али Ахмети, за 18-от роденден на ДУИ. Бара обединување на албанските гласачи и солидарност во партијата и подава  рака за соработка со другите партии, веќе од следните избори.

Заев веднаш му врати на Фејсбук со потсетување дека, во нашата земја мандатар за претседател на Влада може да биде секој граѓанин кој ќе обезбеди поддршка од најмалку 61 пратеник и дека пратениците се бираат според волјата на граѓаните, а не според етничката припадност.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...