2.7 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Македонија Ахмети бара обединување на албанците против другите народи во Македонија и премиер...

Ахмети бара обединување на албанците против другите народи во Македонија и премиер албанец

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиер Албанец е роденденската желба на Али Ахмети, за 18-от роденден на ДУИ. Бара обединување на албанските гласачи и солидарност во партијата и подава  рака за соработка со другите партии, веќе од следните избори.

Заев веднаш му врати на Фејсбук со потсетување дека, во нашата земја мандатар за претседател на Влада може да биде секој граѓанин кој ќе обезбеди поддршка од најмалку 61 пратеник и дека пратениците се бираат според волјата на граѓаните, а не според етничката припадност.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -