14 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Македонија Секретарот на СДСМ на своите сограѓани им препорача да останат дома па...

Секретарот на СДСМ на своите сограѓани им препорача да останат дома па потоа си замина тој за Берово..

Translate (Eng):[gtranslate]

Завчера од својот службен фејсбук профил ги советуваше граѓаните да останат дома за време на овој долг карантински викенд, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот, но еден ден потоа, вчера, од приватниот профил ги поздрави со слика од Беровското езеро, каде што тој ги минува карантинските денови.

Генералниот секретар на СДСМ ја збуни јавноста, откако на 4 јуни ги повика да останат дома, но веднаш потоа тој замина на викенд, во Берово, каде што не важи тридневниот полициски час.

Некои граѓани сметаат дека ова е малку непрмерен гест, од една страна да се повикуваат граѓаните да бидат трпеливи во карантинот, додека тој избега однего, и не остана дома како што порачуваше до поширокото граѓанство.

РЕКЛАМА

Еве што напиша Николовски на 4 јуни во 14.07 часот.

ФАКТОР

- Реклами -