4 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Прекрасна фотографија од денеска: Крава родила 4 телиња во фарма во тетовско

Прекрасна фотографија од денеска: Крава родила 4 телиња во фарма во тетовско

Translate (Eng):[gtranslate]

Групата на Фејсбук Macedonia Agriculture во која се споделуваат искуства на земјоделски производители, објави прекрасна фотографија направена денеска на фарма во тетовско, на која се гледа крава која отелила 4 мали телиња.

Среќниот сточар ја споделил радосната вест со земјоделците кои се членови во групата.

Мајката и телињата се живи и здрави, информираат од Macedonia Agriculture

РЕКЛАМА

Мајката и телињата се живи и здрави, информираат од Macedonia Agriculture

- Реклами -