16 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Чудо од дете е седумгодишниот Јане од Битола: Погледнете каков виртуоз е...

Чудо од дете е седумгодишниот Јане од Битола: Погледнете каков виртуоз е после 8 месечното дружење со пианото!

Translate (Eng):[gtranslate]

После 8 месеци дружење со пианото седумгодишниот Јане Петровски е вистински виртуоз кој е сосема извесно дека ќе биди наследник на нашиот познат пијанист Симин Трпчевски, вели Слободан Димитров во неговата објава на групата СТАРИ БИТОЛЧАНИ.

 

Погледнете го видеото :

РЕКЛАМА

 

 

 

babambitola.com

- Реклами -