21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Охрид На големиот празник Св. Наум Охридски се удави Охриѓанец на 49 годишна...

На големиот празник Св. Наум Охридски се удави Охриѓанец на 49 годишна возраст.

Translate (Eng):[gtranslate]

Околу 14.30 часот, во водите на Охридското езеро кај кеј „Македонија“, капачи забележале давеник.Тие ја алармирале полицијата која е упатена на местото на несреќата. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, потврди дека добиле пријава за забележано безживотно тело, тој не даде повеќе информации но најави дека по увидот ќе соопшти повеќе детали за немилиот настан. На местото имало и екипи на Итната медицинска помош

околу 14 часот и 30 минути, во СВР Оххрид, добиено етелеронско известување за забележано безживотно тело воводите на Охридското езеро на плажа на кеј „Македонија“. Наместото на настанот, увид извршија Јавен обвинител иполициски и медицински екипи од итната медицинска помош,при што констатирано е дека се работи за С.Ј.(49) од Охрид, врзчие тело не се забележани видливи траги на насилство.

РЕКЛАМА
- Реклами -