11.8 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Албанците во Тетово го избркаа Заев со зборовите: ''Бегај од тука и...

Албанците во Тетово го избркаа Заев со зборовите: ”Бегај од тука и немој да бараш повеќе гласови од нас” (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Гласовите од Албанците нема да ги имате, му порачаа тетовските пазарџии на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за време на неговата денешна посета на Тетво.

На прашањето на Заев како нема да ги имаме, пазарџиите му одговорија: „Ќе прајме ова, ќе прајме она, ништо! За Тетово немате направено ништо!“, порачаа тетовските пазарџии.

РЕКЛАМА
- Реклами -