9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Здравје и убавина Д-р Жан Митрев: „Со примена на оваа нова метода, досега во нашата...

Д-р Жан Митрев: „Со примена на оваа нова метода, досега во нашата клиника се излечени 25 тешко заболени пациенти од Ковид-19“

Translate (Eng):[gtranslate]

Д-р Жан Митрев потврди дека на неговата клинига успешно се лекуваат пациенти кои што се тешко болни од коронавирусот.Оттаму велат дека со примената на еден нов концепт на хемофилтрација, прочистување на крвта, досега на клиниката „Жан Митрев“ се излечени 25 пациенти кои што биле во многу тешка состојба, како последица на коронавирусот.

Д-р Митрев вели дека веќе три седмици ја применуваат оваа метода и досега истата дала одлични резултати.

„Сите примени пациенти беа со изразени симптоми на Ковид инфекција. Нашиот концепт на лекување подразбира прво следење на инфективните параметри, го одредуваме инфламаторниот индекс на тој пациент и одиме на хемофилтрација – прочистување на крвта за 24 или 48 часа, а за некои пациенти во тешка состојба прочистувањето трае и подолго. Досега се третирани 25 пациенти со индикација да се стават на респиратор, што со примена на овој метод го избегнавме. Повеќе од половината од пациентите се веќе дома, а другите се во фаза на опоравување.

РЕКЛАМА