26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаПретепан Мустафа Ахмеди во Кичево, таткото на Ел Чека

Претепан Мустафа Ахмеди во Кичево, таткото на Ел Чека

Во Кичево се создаде тензична состојба денес на денот на изборите. Блерим Ахмеди, братот на Ел Чека, вели дека „банди на ДУИ“ го претепале неговиот татко, Мустафа Ахмеди.
Ахмеди вели дека случајот се случил околу 12:30 часот.

Тој за Лајм изјави дека неговиот татко во моментов е во кичевската болница и не е во можност да разговара со медиумите.
Случајот е пријавен и во кичевската полиција.
На фотографијата објавена на ФБ се гледаат и повреди на лицето на господинот Муатафа Ахмеди. Во моментов нема официјална реакција од ДУИ во врска со инцидентот.

Ibrahim Kocja banditi i duit me urdher te Ali Ahmetit sulmon prindin tim

Posted by Blerim Ahmedi on Среда, 15 јули 2020

лидер

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...