12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Претепан Мустафа Ахмеди во Кичево, таткото на Ел Чека

Претепан Мустафа Ахмеди во Кичево, таткото на Ел Чека

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Кичево се создаде тензична состојба денес на денот на изборите. Блерим Ахмеди, братот на Ел Чека, вели дека „банди на ДУИ“ го претепале неговиот татко, Мустафа Ахмеди.
Ахмеди вели дека случајот се случил околу 12:30 часот.

Тој за Лајм изјави дека неговиот татко во моментов е во кичевската болница и не е во можност да разговара со медиумите.
Случајот е пријавен и во кичевската полиција.
На фотографијата објавена на ФБ се гледаат и повреди на лицето на господинот Муатафа Ахмеди. Во моментов нема официјална реакција од ДУИ во врска со инцидентот.

Ibrahim Kocja banditi i duit me urdher te Ali Ahmetit sulmon prindin tim

Posted by Blerim Ahmedi on Среда, 15 јули 2020

РЕКЛАМА

лидер

- Реклами -