22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Ѓорчев: Ако не беше Беса, СДСМ ќе изгубеше со огромна разлика, едноставно...

Ѓорчев: Ако не беше Беса, СДСМ ќе изгубеше со огромна разлика, едноставно ќе доживееше цунами !!

Translate (Eng):[gtranslate]

„Мислам дека без Беса во ИЕ6, СДСМ ќе изгубеше 4:2, затоа што во 2016 година кај македонското гласачко тело ние победивме со 4:1“, изјави Влатко Ѓорчев за отвореното студио на Телма ТВ.

Тој смета дека факт е дека имало помала излезност поради коронавирусот и изјави не е невозможно во ИЕ3 соодносот да биде 11 наспрема 9 за нив.

„ВМРО ДПМНЕ е победник во македонскиот блок. Ако и се одземат на СДСМ гласовите на БЕСА, принцип кој со години се практикуваше, тогаш ВМРО-ДПМНЕ треба да ја составува новата влада. Треба да видиме како е во сите изборни единици, но генерално има желба за промени“, рече Ѓорчев.

РЕКЛАМА
- Реклами -