9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Антонио Милошоски: Се уште сум во болница, поради корона вирусот, им благодарам...

Антонио Милошоски: Се уште сум во болница, поради корона вирусот, им благодарам на моите Кичевчани за подршката.

Translate (Eng):[gtranslate]

Антонио Милошоски по резултатите од предвремените парламентарни избори повторно ќе биде пратеник во македонското Собрание.

„Почитувани сограѓани Кичевчани, пријатели, поддржувачи, Ви благодарам за поддршката и довербата, која ќе дадам се од себе да ја оправдам во Собранието на Македонија. Оваа кампања за жал бев хоспитализиран на Инфективна, каде сеуште се наоѓам заради Ковид19, но ќе се преброди и ова и сите предизвици со кои се соочуваме во овие клучни моменти за државата“, објави Милошоски.

На 30 јуни излезе информација дека тој е позитивен на Ковид-19 и веќе трета недела е госпитализиран, а во меѓувреме двете тестирања беа негативни.

РЕКЛАМА