16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Забава Одржале погреб и венчавка во ист ден, а причината за тоа ќе...

Одржале погреб и венчавка во ист ден, а причината за тоа ќе ве остави без зборови

Translate (Eng):[gtranslate]

Пар од Индонезија се венчал пред починатиот татко на младоженецот и тоа во текот на истиот ден кога бил неговиот погреб.

Без оглед на трагедијата, младенците сакале таткото на младоженецот да присуствува на нивната венчавка, како што и тој самиот сакал да биде додека бил жив.

Како резултат на тоа, се венчале на 11-ти јули, на денот кога бил одржан неговиот погреб, пренесуваат од „Ladbible“.

РЕКЛАМА

Според локалните медиуми, Ромадони Путра Пратам и неговата вереница, прво ја одложиле венчавката поради пандемијата коронавирус.

Меѓутоа, откако нивниот татко починал од срцев удар, одлучиле да се венчаат на денот на неговиот погреб.

„Иако татко ми почина, верувам дека неговиот дух беше присутен во собата за да ја благослови целата таа церемонија“ – изјавил младоженецот.

 

 

- Реклами -