9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Кичево -Непознат човек подарил куќа на самохрана мајка со четири дечиња

Кичево -Непознат човек подарил куќа на самохрана мајка со четири дечиња

Translate (Eng):[gtranslate]

Дека се уште постојат хумани луѓе, покажува ова дело, на еден човек со огромно срце.

Станува збор за куќа која има површина од 65 квадратни метри и дворно место од 200 квадратни метри.

Хуманитарната организација „Класје на добрината“, огранок во Кичево, информира дека се работи за семејство во неволја, кое било без сопствена куќа. Идентитетот не сакаа да го објават со цел, како што велат, да ги почитуваат принципите на хуманизмот.

РЕКЛАМА

Оваа куќа, нашата организација ја обезбеди благодарение на поддршката и финансискиот придонес на еден наш сонародник од Кичево, кој живее и работи во Швајцарија. Тој ја купи оваа куќа со намера да ја донира од кога дозна за маките на оваа семејство. Целата процедура одеше преку нашата организација, затоа ние во име на организацијата се заблагодаруваме на донаторот што сака да остане анонимен. Му се молиме на Бога да го заштити него и неговото семејство и да ги награди, објави канцеларијата за односи со јавност при огранокот на Хуманитарната организација „Класје на добрината“ во Кичево, за Република.