4.2 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Украдена бистата на Гоце Делчев во Скопје?!

Украдена бистата на Гоце Делчев во Скопје?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Граѓани на социјалните мрежи реагираат дека деновиве од пред студентскиот дом Гоце Делчев во Скопје исчезнала биста на Гоце Делчев.

Официјално, споменикот на револуционерот никој не го поместил, но засега нема информации од градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев ниту од градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, каде е сега бистата.

РЕКЛАМА