27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаУкрадена бистата на Гоце Делчев во Скопје?!

Украдена бистата на Гоце Делчев во Скопје?!

Граѓани на социјалните мрежи реагираат дека деновиве од пред студентскиот дом Гоце Делчев во Скопје исчезнала биста на Гоце Делчев.

Официјално, споменикот на револуционерот никој не го поместил, но засега нема информации од градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев ниту од градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, каде е сега бистата.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...