11.7 C
Ohrid
сабота, септември 26, 2020
Почетна Македонија Англичанец преведува македонски поговорки (ВИДЕО)

Англичанец преведува македонски поговорки (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Некој му ги превел македонските поговорки на англичанецот Ендру, а тој се обидува да ја пронајде поентата во речениците.


Оди објасни му на странец што значи „да те серат кокошките“.

РЕКЛАМА
- Реклами -