23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Му барале пари па го застрелале пред роднините

Му барале пари па го застрелале пред роднините

Translate (Eng):[gtranslate]

Според првични информации околу 23 часот две непознати лица маскирани со фантомки вооружени со пиштол влегле во ходникот од куќата на 49-годишниот И.А од Инџиково, кој бил во куќата со сопругата и истите ги легнале во ходникот, во другата соба имало роднини, пишува алсат-м.

Вооружените лица им побарале пари, откако И.А им кажал дека нема пари и дека има само возило џип во дворот и дека може да го земат, едно од лицата истрелал од пиштол према И.А и го погодил во пределот на главата, по што заминале во непознат правец. Од страна на доктор од брза помош констатирана е смрт на И.А.

РЕКЛАМА
- Реклами -