20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаМијалков овојпат со затворско комбе симнат позади судот

Мијалков овојпат со затворско комбе симнат позади судот

Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков со затворско комбе го донесоа и го симнаа позади Кривичниот суд, за да присуствува на судењето за „Титаник 2“, предмет за изборни нерегуларности. Во придружба на двајца полицајци, тој влезе во зградата на судот. Овој спровод се разликува од оној кој беше направен кон крајот на декември, кога, тој пешки дојде преку паркингот на судот и влезе во зградата. Пред судницата, го пречекаа тројца негови адвокати..

 

https://youtu.be/5oWy9wCGCoA ВИДЕО ТУКА 

 

Судењето почна со прецизирање на обвинителниот акт од обвинителот Гаврил Бубевски. Прецизирањето е по насоките од Апелација, по укинувањето на пресудата.
А1он

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...