23.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Апасиев- Заев и Ахмети водат класични преговори за федерализација

Апасиев- Заев и Ахмети водат класични преговори за федерализација

Translate (Eng):[gtranslate]

Со цитат од Платон  и хаштаг Преговори за федерализација пратеникот Димитар Апасиев денеска ги коментира актуелните случувања во државата. Во моментов во тек се преговорите за новото владеачко мнозинство, а ги водат на поединечни средби партиите СДСМ и ДУИ.

„На крајот, дури и да се чини дека има опасност Државата да биде уништена, никако не смее да се допушти таа да дојде под власт на НИШТОЖНИ ЛУЃЕ – или човек поскоро да прифати да стане изгнаник, напуштајќи ја државата, одошто да прифати таква промена на државното устројство кое ќе ги направи граѓаните полоши и долни“

#ПреговориЗаФедерализација, напиша Апасиев на фејбук.

РЕКЛАМА

Откако неговата партија Левица влезе во Парламентот и има два пратенички мандати, Апасиев често коментираше за актуелните случувања. Рече дека нема да коалицира со никој.

Пред една недела тој напиша пост во кој кажува став на починатиот кубански револуционер – дека не треба да се коалицира со партии кои имаат дамки во своето работење, бидејќи тоа ја разводенува идеологијата.

Ставот на младиот Фидел бил: „Не смее да има никакво коалицирање со партии кои имаат дамки во своето работење! Коалицирањето ќе ја разводни идеологијата. Од тоа корист ќе имаат само нашите ривали“

p.s. Случајност!? Не би рекол“, напиша утрово Апасиев на фејсбук.

Извор Faktor.mk

- Реклами -