30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Хулигани брутално тепаат Македонец па се фалат со своето „дело“ на социјалните...

Хулигани брутално тепаат Македонец па се фалат со своето „дело“ на социјалните мрежи.

Translate (Eng):[gtranslate]

Снимајќи се повеќе момчиња брутално тепаат момче, па потоа се фалат со своето „дело“ на социјалните мрежи.

На видеото не може да се види за која локација станува збор а истото е споделено на „ТикТок“, апликација каде младите најчесто објавуваат кратки забавни видеа.

На профилот @problem1 на „Тик Ток“ каде што е објавено видеото јасно се гледа лицето на момчето кое го тепаат додека го снимаат, видеото е објавено со натпис вистински Тик Ток, тупаница и македонско знаме, додека на момчињата кои го удираат е додадено албанско знаме.

РЕКЛАМА

Видеото наиде на голем број на реакции на социјалните мрежи, корисниците го споделуваат видеото со надеж дека институциите ќе го истражат случајот.

- Реклами -