30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Двајца вработени го натепале шефот на работа

Двајца вработени го натепале шефот на работа

Translate (Eng):[gtranslate]

Во кругот на фирмата каде што работеле двајца вработени физички го нападнале шефот на работа.

Како што е пријавено, вчера во 17.40 часот 48-годишниот Т.К. од Скопје пријавил дека на ул. 852, во кругот на фирмата каде што бил вработен како одговорно лице, бил физички нападнат од вработените Р.С. (27) и Р.З. (22), двајцата од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -