30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Свет ''До каде стигнавме'' Прваче од новинарката бара да ја стави правилно маската...

”До каде стигнавме” Прваче од новинарката бара да ја стави правилно маската и да се одалечи два метра !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Наставата во новата учебна година започна вчера во основните и средните училишта во Сараевскиот кантон во Босна и Херцеговина.

Репортерката водеше интересен разговор со првачињата и нивите родители. Токму меѓу нив ѝ објасни како правилно да се придржува до мерките.

РЕКЛАМА
- Реклами -