16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Во реката Брегалница се удави 14 годишно момче !!!

Во реката Брегалница се удави 14 годишно момче !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Малолетно момче на 14-годишна возраст од виничкото село Истибања попладнево се удавило во водите на реката Брегалница.

 

Според првичните информации, трагичниот настан се случил во атарот на селото Калиманци, каде што момчето отишло на риболов и според искази на роднини влегло во водата.

РЕКЛАМА

Полицијата го потврдува трагичниот настан, но не соопштува детали. Потрагата по телото на момчето е во тек.

- Реклами -