Видео- Се падна 7-ка на Лото, Битолчанец освои половина милион евра

Во синоќешното  извлекување на Лото на Канал 5 телевизија се падна највредната добивка – седумката.

Среќникот ќе добие 31 милион денари, или околу 500.000 евра. Ливчето е уплатено во Алек Табак Битола 1 – Битола, но засега не е познат идентитетот на добитникот.

Следното коло, се ресетира сумата и играчите ќе се борат за 7 милиони денари.

Канал 5 Телевизија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here