23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Од непознати причини починало 22-годишно момче во фабрика во Куманово

Од непознати причини починало 22-годишно момче во фабрика во Куманово

Translate (Eng):[gtranslate]

Момче на 22 години починало во фабрика во Куманово, потврди денеска СВР Куманово.

Во 14.40, лекар од итна помош Куманово пријавил во СВР Куманово дека има починато лице во фабрика „11 Октoмври“.

Од кумановската полиција соопштија дека станува збор за А.Д. (1998). Увидот на СВР Куманово, јавен обвинител и трудов инспектор сѐ уште трае.

РЕКЛАМА
- Реклами -