18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПрви фотографии од депонијата каде што МОНСТРУМИТЕ го фрлиле телото на малата...

Први фотографии од депонијата каде што МОНСТРУМИТЕ го фрлиле телото на малата Данка

Осомничените за убиството на девојченцето од Бор, Данка Илиќ, полицијата ги донела на депонијата каде наводно го фрлиле телото на малечката.

Криминалистичката полиција од Бор ги уапси работниците на Јавното комунално претпријатие „Водовод“ Бор С.Ј.(50) од село Лука и Д.Д.(50) од село Злот.
Како што јавува АТВ, С.Ј со службено возило ја удрил двегодишната Данка и ја усмртил, а потоа нејзиното тело со колегата го ставиле во багажникот на возилото, по што се упатиле кон дивата депонија на Старобањскиот пат.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...