17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаФудбалерите на Тотенхем се сместија во скопски Хилтон

Фудбалерите на Тотенхем се сместија во скопски Хилтон

Фудбалерите на Тотенхем притигна во Скопје и се сместени во хотелот „Хилтон“ во кој ќе останат до утрешниот натпервар со Шкрендија.

Според протоколите поради пандемијата со коронавирусот играчите и стручниот штаб немаа контакт со никого и нема да одржат тренинг пред утрешниот меч со Шкендија во арена „Тодор Проески“.

Tимот утре директно од хотелот ќе дојде на стадион и веднаш потоа си заминува за Лондон. Тие имаат и полициска придружба за време на целиот престој.

Мечот од третиот квалификациски круг е закажан за 20 часот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...