15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Трагедија -Маж во Штип починал откако паднал чистејќи оџак

Трагедија -Маж во Штип починал откако паднал чистејќи оџак

Translate (Eng):[gtranslate]

Маж загинал откако паднал чистејќи оџак, вчера во Штип, соопшти МВР. Како што соопшти полицијата, вчера околу 09.30 часот во СВР Штип било пријавено дека во Клиничка болница Штип со тешки телесни повреди бил донесен Ј.М. (56) од селото Злетово, кој по укажаната помош починал.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите откако паднал од покрив додека чистел оџак.

Увид на местото извршила увидна екипа од Полициска станица Пробиштип, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -