30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Денес ќе биде укинат ПЦР тестот со соедните земји??!!

Денес ќе биде укинат ПЦР тестот со соедните земји??!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок ќе предложи да бидат укинати ПЦР тестовите за соседните земји, дознава ТВ21.

Ако се прифати предлогот, тогаш на сите соседни земји ќе им биде дозволен влез во земјава без ПЦР тест.

РЕКЛАМА

Тоа би било големо олеснување за жителите од околните земји.

- Реклами -