12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаАхмети: Како да ви одговорам на прашањето каде завршија тие 175 милиони...

Ахмети: Како да ви одговорам на прашањето каде завршија тие 175 милиони евра кога цело време сум со обврски !!!

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вели дека не бегал од новинарите туку дека имал обврски.

Затоа и порано го дал исказот во јавното обвинителство за случајот ,,Попис,, во кој е осмоничен заедно со поранешниот премиер Никола Груевски со што ја оштетиле државата за 175 милиони денари.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...